História

 

 

 

Naša hístória sa datuje od roku 2006, kedy sme vznikli pod názvom Capanegra. Od prvej sezóny v mužstve pôsobia Andrej Výboh (vedúci), Lukáš Berec (s ročnou prestávkou) a Martin Giertl. Ďalej obliekali dres Peter Kobora (vtedajší kapítán mužstva),Peter Kohár,  Martin Kováč, Martin Čižnár, Miroslav Kuruc, Michal Klučiar, Matej Zverbík a ďalší. V úvodnej sezóne sme obsadili 5. miesto so ziskom 32 bodov a so skóre 71:33. Najlepším strelcom celej súťaže bol Peter Kobora s 31 gólmi

V sezóne 2007/2008 sme začali hrať 3. ligu aj napriek tomu, že sme priamo nepostúpili, získali sme ju v rámci výmeny líg. Odišli od nás niektorí hráči a prišli Matej Kmeť, Miro Chovan, Peter Zehnal a v polovici sezóny Vlado Giertl. Po jesennej časti sme skončili na 12. mieste. V zimnej prestávke sme absolvovali niekoľko turnajov a hrávali sme prípravné zápasy, ktoré nám  pomohli k lepším výkonom v jarnej časti. Nakoniec sme sa umiestnili na 9. mieste. Najlepším strelcom mužstva bol Lukáš Berec s 20 gólmi. Túto sezónu odišli z mužstva Peter Kobora, Martin Kováč a Michal Klučiar. 

Sezóna 2008/2009 bola naša prvá postupová. Prišli aj nové tváre: Robo Rakyta a v zimnom prestupovom období Bohumil Paták, ktorý nahradil na brankárskom poste Mateja Zverbíka. V tejto sezóne sa udiala zmena aj na kapitánskej pozícii, keďže doterajší kapitán Peter Kobora odišiel z tímu, nahradil ho Lukáš Berec. V jesennej časti sme vyhrali všetky zápasy a tým pádom sme obsadili prvé miesto. Víťazi a druhí v tabulke zo všetkých líg sa stretli na Zimnom pohári, kde sme obsadili pekné 3. miesto. V zápase o bronzovú priečku sme vyhrali s extraligovou Gardenou. Po riadnom hracom čase sa zápas skončil remízou 2:2, kedy sme dostali v posledných sekundách výrovnávajúci gól. Nakoniec sme sa tešili po penaltách z víťazstva. Jarnú časť sme odohrali vo víťaznom duchu, až v poslednom kole sme okúsili trpkosť prehry s mužstvom A je to. Túto sezónu sme sa tešili z postupu a z prvého miesta s bilanciou 19 výhier, jednej remízy a prehry a so skóre ... Najlepším strelcom sa stal Lukáš Berec s 26 gólmi aj napriek tomu, že Robo Rakyta ako nováčik v mužstve mal po jesennej časti na svojom konte 20 gólov.

Ešte pred začiatkom sezóny v 2. lige prestupil (resp. išiel na hosťovanie) Lukáš Berec do tiež druholigového Uniosu a zaňho prišiel do tímu Peter Polák. V 2. lige sme sa s bilanciou 6 výhier 1 remíza a 1 prehra umiestnili na 3. mieste, ktoré znamenalo, neúčasť na prestížnom Zimnom pohári o primátora mesta Banská Bystrica. Po zimnej prestávke nasledovala jarná časť, v ktorej sme všetky zápasy vyhrali a postúpili z prvého miesta.

V sezóne 2010/2011 sme zmenili názov na MIBA Capanegra a z ročného pôsobenia v Uniose sa vrátil Lukáš Berec, a tak túto sezónu sme odštartovali s 11 hráčmi. Aj na brankárskom poste sa udiala zmena, Bohuša Patáka nahradil Martin Uhrin, avšak Bohuš sa vrátil po 5. odohranom kole jesennej časti. Po jesennej časti sme bez prehry a s bilanciou 6 výhier a 2 remízy obsadili prvé miesto, ktoré nám zaručilo účasť na turnaji: Pohár jesenných majstrov - Zimný pohár, kde sme po nepresvedčivých výkonoch skončili v skupine na 3. mieste. V jarnej časti sme s jednou prehrou v poslednom kole (kontumácia) vyhrali 1. ligu a zaručili si postup do najvyššej súťaže MÚMF - Extraligy.

V sezóne 2011/2012 sa novou posilou stal Michal Čief a pre zranenie kolena  Matej Kmeť po štyroch sezónach opustil naše mužstvo. V novembri 2011 sme sa prihlásili do druhej najvyššej futsalovej súťaži - Openliga - stred, kde sme po základnej časti ako nováčik obsadili druhé miesto. V play-off sme nestačili na celkového víťaza Futbalshop Nové Mesto nad Váhom a obsadili sme 3. miesto v Openlige v súťažnom ročníku 2011/2012. V extralige MúMF sme po jesennej časti sme skončili na 3. mieste. V jarnej časti sme striedali dobré výkony so zlými a nakoniec sme vybojovali 2. miesto za Fitarénou, ktorá vyhrala najvyššiu súťaž v Banskej Bystrici po 5 - krát v rade. 

V aktuálnej sezóne 2012/2013 je ešte otázne, v ktorej mestskej lige budeme hrávať, pretože extraliga s najväčšou pravdepodobnosťou zostane na umelej tráve. Aj Openliga je otázna, ale budeme robiť všetko pre to, aby sme ju hrávali...

 

 

Našé úspechy

Celková bilancia: 

* aktualizovaná k 14. 08. 2012

 

                   Turnaje    Liga

1. miesto:       7             2

2. miesto:       4             1

3. miesto:       9             -

4. miesto:       3             -

 

 

Sezóna 2012/2013:

   

Turnaje:

Tami CUP (Tami aréna): 2. miesto

 

 

 

Sezóna 2011/2012:

 

Turnaje:

Vianočný turnaj (Telocvičňa SOU v Sásovej): 3. miesto. 

Aqualand Cup (Ihrisko Na pláži): 1. miesto.

Turnaj o Superpohár starostu obce Donovaly (Donovaly): 2. miesto.

Urpiner Cup (Ihrisko Tatranská): 1. miesto.

pozn. 3- krát po sebe sme vyhrali turnaj a týmpadom sme získali náš prvý putovný pohár.

 

Liga:

Extraliga: 3. miesto po 10. kole

 

Sezóna 2010/2011:

Turnaje:

Urpiner CUP (Ihrisko Tatranská): 1. miesto, najlepší brankár Patrik Gabriš.

Polyservis CUP (ŠH Nitra): 3. miesto, najlepší brankár Bohumil Paták.

MIBA CUP (Ihrisko Jakub): 3. miesto, najlepší brankár Bohumil Paták.

Fašiang Cup (Skalka aréna): 3. miesto.

Zimný pohár jesenných majstrov (ŠH Štiavničky) : 6. miesto.

 

Sezóna 2009/2010:

Liga:

II. liga (Ihrisko Jakub): 1. miesto.

Turnaje:

TAMI CUP (Ihrisko Tatranská): 2. miesto, najlepší hráč: Martin Giertl.

Holiday CUP (Ihrisko Tatranská): 1. miesto, najlepší hráč Peter Zehnal.

Urpiner CUP (Ihrisko Tatranská): 1. miesto.

KIA aréna CUP (Ihrisko Tatranská): 3. miesto.

Predsezónny CUP (Ihrisko Tatranská): 1. miesto.

 

Sezóna 2008/2009:

Liga:

III. liga (Ihrisko Okružná): 1. miesto.

Turnaje:

Zimný pohár o primátora mesta BB (ŠH Štiavničky): 3. miesto, najlepší brankár Bohumil Paták.

Letný pohár (Ihrisko Tatranská): 2. miesto, najlepší brankár Branislav Pindroch.

Stardust CUP (Zvolen): 3. miesto.

ZEL CUP (Martin): 4. miesto.

 

Sezóna 2007/2008:

Liga:

III. liga (Ihrisko Okružná): 9. miesto.

Turnaje:

KUCO CUP (ZŠ Magurská): 3. miesto.

Letný pohár (Ihrisko Okružná): 3. miesto, najlepší brankár: Michal Klučiar.

O pohár Topvar arény (Topvar aréna): 4. miesto.

Aknel CUP (Ihrisko Okružná): 4. miesto.

 

Sezóna 2006/2007:

Liga:

IV. A liga (ZŠ Ďumbierska): 5. miesto, najlepší strelec súťaže: Peter Kobora, 31 gólov.

Turnaje:

A je to CUP (ŠH Badín): 1. miesto.

BEBO CUP (ZŠ Magurská): 3. miesto, najlepší brankár: Matej Zverbík.

Vyhľadávanie

© 2010 Všetky práva vyhradené.