4. kolo: MIBA Banská Bystrica - FK Dragons Podolie 4:3 (2:1)

02.12.2011 19:45

V piatok 2. decembra MIBA privítala FK Dragons Podolie. V stretnutí nováčikov MIBA vyhrala 4:3 a v druhom domácom zápase opäť bodovala naplno.

MIBA Banská Bystrica – FK Dragons Podolie 4:3 (2:1)

Góly: Výboh, Kollár, Willwéber, Polák – Šimor, Halán, Augustín
ŽĶ: Kollár, Polák (MIBA)

Nehrali: Zehnal (trest za ČK), Berec (zranenie), Čief a Škubák (nemohli sa dostaviť na zápas)

Pred 100 divákmi rozhodovali: M. Chudý, J. Janíček

Hneď v úvodných minútach si domáci vypracovali niekoľko šancí, ale zostali nevyužité. Po chybe v rozohrávke domáceho hráča v obrane, hostia strelili úvodný gól stretnutia, 0:1. O niekoľko minút neskôr po rýchlej akcií Willwébera s Kollárom druhý menovaný vyrovnal na 1:1. Obidve mužstvá si vypracovali dobré šance na strelenie gólu, ale MIBA sa nakoniec dočkala druhého gólu, keď sa M. Giertl presadil cez dvoch hráčov, prihral svojmu bratovi V. Giertlovi a ten z prvej posunul loptu na voľného Výboha, ktorý bezproblémov dopravil loptu do prázdnej brány. Do polčasu sa stav nezmenil, a tak MIBA odchádzala do kabín s jednogólovým náskokom. Po zmene strán sa hostia snažili o vyrovnanie, ale domáci pozorne bránili a vyrážali do rýchlych protiútokov, ktoré však zostali nevyužité. V druhej polovici polčasu sa im nakoniec podarilo streliť vytúžený tretí gól zásluhou strely Willwébera. V ďalšom priebehu MIBA šiestykrát faulovala a nasledoval 10 m kop, ktorý hosťujúci hráč nevyužil, ale po následnej dorážke znížil na 3:2. O niekoľko minút neskôr domáci prečíslili hostí a po strele Poláka si vytvorili dvojgólový náskok. Od toho  okamihu hostia začali hrať powerplay, z ktorej vyťažili už len zníženie. MIBA zvíťazila aj vo svojom druhom domácom zápase a v nekompletnej tabuľke po 4. kole sa posunula na druhé miesto za Čadcu.

V 5. kole MIBA Banská Bystrica odohrá zápas v Žiline piatok 6. januára na troch kráľov o 20:00 hod. v ŠH pri ZŠ Hájik, proti druhému zástupcovi žilinského futsalu ŽFA Žirafa Žilina. Najbližší domáci zápas bystrickí futsalisti odohrajú 13. januára o 19:45 hod. proti Čadci, u ktorej sa MIBA postarala o prekvapenie, keď 10 sekúnd pred koncom strelili víťazný gól na 2:1.

Povedali po zápase:

Lukáš Berec (hráč, MIBA Banská Bystrica): „Odohrali sme slušný zápas. V stretnutí sme si vypracovali veľké množstvo šancí, z ktorých sme len štyri využili, musíme byť viac efektívni v koncovke. Aj napriek tomu, že nám v zápase chýbalo niekoľko hráčov, sme dokázali poraziť svojho súpera.“

Rastislav Bobocký (tréner Dragons Podolie): „Ťažko mi je hodnotiť tento zápas. Súper bol obranne vyspelý. S takým štýlom sme sa ešte nestretli (aj keď veľa zápasov sme zatiaľ nehrali). Súper vyčkával na vlastnej polovici a keď sme spravili chybu, tak smrtiacimi protiútokmi neraz ohrozil brankára. Prišlo mi to také prispaté, pomalé, chýbala iskra, nasadenie, odhodlanie. Proste akoby sme boli zaskočení, že nám súper necháva priestor na rozohrávku. V útoku sme nič nevyprodukovali, hoci sme vyhrávali 1:0, vedenie nám však ponúkol sám súper. My sme spravili opäť školácke chyby v obrane a opäť sme za to pykali. Druhý polčas sme sa snažili o vyrovnanie, ale nešlo to. Hoci sme neraz súpera zatlačili, nechcelo to tam padnúť, navyše na obranu sme úplne zabúdali. V konečnom zúčtovaní by však remíza bola zaslúžená. Musíme sa ponaučiť z chýb a ísť ďalej. A treba popracovať aj na efektivite zakončenia…

Ostatné výsledky:

BENFIKA GEMM Čadca – KSF DOXX Žilina 8:3 (3:2)
Góly: Trizuliak 3, Baláž 2, Jaroš, Časnocha, Gončar-Horký 2, Volek
ŽK: Malík, Jaroš, Baláž, Časnocha-Volek
30 divákov
Rozhodovali: Ježík, Ďurina

FUTBALSHOP Nové Mesto nad Váhom – ŽFA ŽIRAFA Žilina preložené na sobotu 17.12.2011 o 20:00 hod. v MsŠH Nové Mesto nad Váhom.